IWSA

International Wine And Spirits Academy


 
 

Mey/Diageo Türkiye tarafından kurulan Internatioanl Wine & Spirits Academy, alkollü içecek sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarı için öncü bir kuruluş olmayı hedefliyor. Fermente ve distile içecekler hakkında aranılan her türlü bilginin bulunabileceği bir eğitim ve uygulama merkezi olarak Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefleyen merkez, bütünsel bir yeme&içme eğitimine destek oluyor.

Mey / Diageo Türkiye tarafından kurulan ve turizm, gastronomi sektöründeki kalifiye eleman ihtiyacına cevap verme amacıyla faaliyetlerine başlayan International Wine and Spirits Academy (IWSA), uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmayı, Diageo işbirliği ile öğrencilerine yurtdışında staj imkanı sunmayı, yeme & içme sektöründe kariyer yapma ve uzmanlaşma arayışında olanların gelişimlerine katkıda bulunacak bir kariyer platformu olmayı hedefliyor.

Sektör çalışanları IWSA’nın hazırladığı program ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Fermente ve Distile
İçecek Servis Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ndan faydalanabiliyorlar. Londra merkezli WSET (Wine & Spirits, Education Trust)’in Türkiye’deki Program temsilcisi Mey/Diageo Türkiye, IWSA ile uluslararası programlarına da devam ediyor. Konusunda uzman eğitim kadrosunun oluşturduğu programda, MEB uygulamalarına ek olarak Uluslararası geçerliliğe sahip WSET, 1. 2. 3. Seviye Şarap, Distile içecekler 1. ve 2. Seviye sınavları ile, Worldclass ve Diageo Bar Academy profesyonel seminerleri de sektör çalışanlarına sunuluyor.

Istanbul’da şehrin en ulaşılabilir merkezinde, Şişli - Key Plaza’da faaliyette olan IWSA, yaklaşık 1.000 m2 alana sahip ve bünyesinde 2 adet 30’ar kişilik derslik, 1 adet bar uygulama sınıfı, kütüphane, uygulama bar alanları, toplantı odaları, aşçılık sınıfı ve restoran uygulama alanı bulunuyor.

  
 
 
 
 Detaylı bilgi için: www.iwsa.com.tr